Jak działa HIFU?

HIFU to technologia, która przy odpowiedniej kwalifikacji pacjenta, umożliwia wykonanie liftingu skóry bez interwencji chirurga. Urządzenie Ulthera posiada wymienialne końcówki, których zmiana pozwala dostosować lekarzowi głębokość działania fal ultradźwiękowych do wskazań.

Zabieg możemy wykonać na dowolnie wybrany obszar. Należy jednak pamiętać o tym, że w niektórych okolicach możemy uzyskać bardzo zadowalające rezultaty liftingu, podczas, gdy w innych mogą pozostać ledwie zauważalne ze względu na budowę anatomiczną.

Jak wygląda zabieg?

Zabiegi nie wymagają znieczulenia. Po konsultacji z lekarzem, którego zadaniem jest m.in. wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu oraz omówienie możliwych do uzyskania efektów, zabieg zwykle można wykonać jeszcze tego samego dnia.

HIFU jest obecne w innych dziedzinach medycyny od przeszło 20 lat i wykorzystuje się tą metodę w leczeniu onkologicznym, przede wszystkim przy raku prostaty oraz nerek. Kilka lat temu HIFU wdarło się szturmem do gabinetów medycyny estetycznej i jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów liftingujących i ujędrniających skórę.

Zabieg HIFU – na czym polega?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry